| Joker3134 a întrebat:

Meseria de secretar e una lipsită de stres?

11 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Asta da, ai nimerit-o tongue

in general nu prea sunt secretari (decat secretari de stat)
mai mult secretare

dar in rest, tastezi documente, impingi hartiile de colo, colo, faci cafea, zambesti, raspunzi la telefon, anunti persoanele venite in audienta, etc.

chiar, daca firma are nevoie de mai multe secretare dar angajeaza indeajuns (adica nu in lipsa, si alea care sunt trebuie sa faca munca mai multora in acelasi timp) atunci ai timp si de barfa big grin

daca in schimb esti numai unul/una, si nu ai foarte mult de munca, te apuci de chestii de pierdut timpul, cea mai tare faza a fost cand m-am dus la un prieten care avea un ISP mic, sambata, si singurul calculator care avea monitor era al secretarei care era si casierita (aveam treaba cu un server) si pe ala erau vreo 5 conturi diferite de travian, toate FRECATE LA GREU... tipa avea 5 zile pe luna in care lucra in draci (cand se luau salariile, si veneau toti sa isi plateasca netul), iar in rest avea 2-4 clienti pe ora in cel mai bun caz, insa nu putea fara ea ca nu putea sa stea el dupa clienti (el mergea pe teren, tragea fire, innadea fibra optica, etc.) asa ca iti dai seama ce tare era gagica in travian big grin

cred ca ti-ai facut o idee destul de clarawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Joker3134):

Aici era vorba de secretar tongue

ce fac in majoritatea timpului nu stiu foarte, au diverse, patrulari, si altele (paza la diverse locatii), antrenamente, exercitii, chiar nu stiu

in plus, se pare ca, cu toate ca nu sunt armata, pot ajunge si in Afganistan

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Joker3134):

Da? wow, aveam impresia ABSOLUTA ca e mai mult politie decat armata, dar ok, are sens atunci treaba cu Afganistan

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Joker3134):

Da, de pompieri stiam ca sunt armata
in schimb jandarmii si politia se tot amesteca la diverse chestii, de aia am fost confuz

deci, multumesc pentru clarificare, prefer sa recunosc ca nu stiam ceva evident, decat sa pic de prost undeva unde sa ma arda

deci, chiar sincer multumescwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Joker3134):

Deci, nu m-am inselat chiar de tot ^^

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Joker3134):

In orasele destul de mari sunt mitinguri
Bucuresti, Brasov, Cluj, Timisoara
depinde de, ce anume scoate oamenii in strada

insa in rest, eu nu stiu jandarmerie, stiu doar sa judec ce vad de pe margine

asa ca esti binevenit sa pui intrebarea oficial pe TPUwinking