| blairelovesmusic a întrebat:

Meserii uşuare şi bănoase vă rog. Dau fundiță.

47 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Videochat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deputat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cerșetor.

| Drimmero a răspuns:

Cersetor, hot, videochat cum a zis Adry, prostitutie, politician, depinde spre ce vrei sa te indrepti.

| Drimmero a răspuns:

Dar nu a zis nimeni nimic de preot, prost am fost ca nu m-am facut popa, 3 stropituri pe pereti si faceai cateva bastoane la 5 case.

| floresdemayo a răspuns (pentru Drimmero):

Preot?! De ce, îți place vinul și coliva? : ))

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Trebuie sa recunosc ca zace un mic Bachus in mine, iar coliva trebuie sa recunoastem ca nu e gura care sa refuze asa ceva, nu?

| floresdemayo a răspuns (pentru Drimmero):

Tu ești însurat? ))
Dacă nu, înseamnă că nu puteai fi preot. Erai doar profesor de religie (ah, ce mult ți se potrivea!).hee hee
E bună coliva, dacă e făcută din grâu curat, dar nu din arpacaș. Și deși mulți se pricep, puțini știu să o facă gustoasă.

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu-s insurat, nu sunt atat de nebun incat sa-mi tai singur craca de sub picioare, nu de acum, sa mai astepte insuratoarea. De ce eram potrivit ca profesor de religie? Nu sunt vreun religios, chiar m-ai facut curios ))
Habar n-am din ce ce sa face, buna sa fie, bunicile au un har innascut sa le faca, ingredientul principal e 'priceperea'

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă erai băiat, te trimiteam și eu, să te faci preot (și soție de preot e bine, doar că faci mulți copiihee hee ), dar fiind o reprezentantă a sexului frumos, atunci poți lucra la un salon de înfrumusețare/ de bronzare in centrul orașului.
Ori, ca stewardesă ( e foarte dificil de ocupat acest post)...

Și vezi și aici:
https://codecool.com/ro/blog/cele-mai-bine-platite-joburi/

| blairelovesmusic explică (pentru floresdemayo):

M-am uitat deja pe acel site.

| Mosotti a răspuns:

Programator.

| Frank51 a răspuns:

Prostituție.

| gabicoo a răspuns:

Primar!

| gabicoo a răspuns:

Bombardier!

| blairelovesmusic explică (pentru gabicoo):

Întâlnesc des acest cuvânt dar nu ştiu ce-i ăla.

| Apokales a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Am inteles ca un fel de cocalar, i-au facut un update si l-au numit bombardier. Am inteles ca mai face referire la cefele late care au facut un ban mai mult sau mai putin cinstit in strainatete, de cele mai multe ori mai putin cinstit, iar acum sunt mari smecheri prin Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

E noul model de cocalar, precum domnul din linkul de mai jos :
https://www.youtube.com/watch?v=nz7j1AtJ2JQ

| gabicoo a răspuns (pentru blairelovesmusic):

E vorba de cocalarul "școlit" prin pușcării, plecat la "lucru" în străinătate și revenit în "patria mamă"! Asta așa pe scurt! Ăstora mai nou li se zice "Valori"!
Dar de "Manelard"( în traducere liberă "manele este veața mea") ai auzit?
winking

| blairelovesmusic explică (pentru gabicoo):

Da, am auzit laughing

| StrongHeart a răspuns (pentru gabicoo):

Pai da, bun, de acord, dar nu e chiar usoara ca vacanta o faci la mititica, nu la Milano.

| Adry05 a răspuns (pentru gabicoo):

Chiar am râs laughing))))

| gabicoo a răspuns (pentru StrongHeart):

Păi fără să te "școlești" la mititica nu poți să "produci" eficient la Milano! Și statul la mititica nu e vacanță e "facultate" (e drept - de maximă siguranță)!
hee hee

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Asta nu e bombardier dar e manelist deci prin deductie sunt si manelisti care nu-s bombardieri dar bombardierii sunt toti manelisti:
https://www.youtube.com/watch?v=JQw3tHf8C7Y

eu termenul de bombardier il vad ca fiind acei cocalari inculti care se cred tari pe bataie, cu volne pe dreapta sau numere de Bulgaria cu bmw-uri si audi vechi, recalcitranti si tupeisti si majoritatea tigani. tare vreau sportivi de performanta sa ii calce in picioare pe unde ii prind pe acesti bombardieri de 2 lei

| alina2k18 a răspuns:

Capsunarwinking in Spania laughing

| raMLesS a răspuns:

Videochat, daca esti fata si arati bine, e suficient sa te imbraci in ceva sexi si sa ti-o freci, si faci in cateva zile minimul pe economie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Programator IT 10.000 de lire sterline bani in mana in Anglia, mai mult decat castiga un doctor acolo. Dar trebuie sa fi profesionist ca altfel nu te primeste.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

10.000 de lire sterline schimbati in lei romanesti inseamna cam 56862.97 RON. Iar 10.000 de lire sterline schimbati in euro inseamna 11552.71

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Dupa cum bine stim de la revolutia din 1989 si pana in prezent leul romanesc scade in fata celorlalte valute. Aici e site-ul de la BNR https://www.bnr.ro/Cursul-de-schimb-524-Mobile.aspx
Cine vrea sa isi cumpere casa in Romania pe viitor trebuie sa scoata bani grei din buzunar + ca te mai fura si statul pe cealalta parte.

| StrongHeart a răspuns:

Programarea e usoara din punct de vedere fizic, daca te duce capul, faci multi bani fara sa-ti rupi spinarea.
Si desigur, om de politica, dar s-a mai zis.

| blairelovesmusic explică (pentru StrongHeart):

Ce salariu are un programator? Pot să devin unul dacă am doar 10 clase?

| StrongHeart a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Pai castigi in functie de cat de bun esti si ce stii efectiv sa faci.
Daca esti foarte bun, castigi cateva mii de euro pe luna, in Romania.
Teoretic poti si cu 10 clase, dar trebuie sa fii vreun geniu sau sa ai o determinare de zeu si curiozitate multa si rabdare nu mai zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solist de muzica de petrecere laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Agent vamal. Iti trebuie doar liceul cu sau fara diploma de BAC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege ceva ce-ti place, gaseste-ti un tel, si apuca-te de invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Videochat, matroana, proxeneta interloapa, dealer de bomboane etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmareste pe Cristian Dascalu pe Youtube si asa aflii ce meserie. Daca ai cap, intr-un an sau doi investiti in a invata programare, te faci om, nu sluga la munca de jos. Acum depinde ce vrei si tu, daca ai ambitie si cap! Succes!

Vezi aici
https://www.youtube.com/......tps?/watch

Apropo, aia de la Wellcode dau o parte din bani inapoi pentru cursurile de invatat programare, in functie de performante.
https://wellcode.ro/wellcode-curs-gratuit-de-programare/

| UnDiavol a răspuns:

Muncă cinstita

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Usor e ce iti place. 'Banos' e ceea la ce esti bun / buna.
Cata vreme iti place ce faci si chiar ai un interes pentru asta ti se va parea si usor si vei avea si bani, indiferent de domeniu.

| danaieladaniela a răspuns:

Asistenta medicala laughing

| mihaela000ela a răspuns:

Statul ..la Stat! ..usoara si banoasa. sporuri, prime etc

| Gusticel a răspuns:

Videochat.

| lCupidon a răspuns:

Șofer pe tir e ușor dacă ți-e ușor sa te despărți de cei dragi

| FaimosulRazboinic a răspuns:

Nu exista.

| Gorbaa a răspuns:

Dealer

| fAFGFAGAH a răspuns:

Camatarie