| mirey_4137 a întrebat:

Mi-a fost inchisa cartea de munca cu data de 15.01.2010 si am fost data in somaj insa cei de la somaj mi-au continuat pe carte cu data de 1.03.2010. Se poate sa platesc din mana la casa de pensii intreruperea de o luna jumatate?

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Care i pb? de ce vrei continuare? NU e nici o pb tu vei lua somaj exact 15 luni de la data de cind ai depus actele adica de la 1 03 cum spui. in rest nu te afecteaza cu nimic., vrei sa le dai lor ceva bani? crezi ca la pensie [daca vom mai ajunge multi dintre noi vom lua mai mult] nu. Stai linistita tine ti banii.

| mirey_4137 explică:

Problema este ca sunt insarcinata si ma afecteaza lipsa de o luna jumatate ca nu mai pot sa ma incadrez sa-mi iau concediu prenatat respectiv cele 600 lei!

| mirey_4137 explică:

Problema este ca sunt insarcinata si ma afecteaza lipsa de o luna jumatate ca nu mai pot sa ma incadrez sa-mi iau concediu prenatat respectiv cele 600 lei!

| vladana a răspuns:

Da du-te la casa de pensii si intereseaza-te. in jur de 1 milion pe luna