| lilskies a întrebat:

Mi-a zis angajatorul că lucrez in Germania și primesc salariul in lei de ce?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Banuiesc ca nu ai contul bancar in Germania si pana ti-l faci ti-l trimite in contul bancar romanesc.
In mod normal trebuie sa il primesti in euro, nu in lei. Cand te angajezi tie iti trebuie cont bancar deschis in Germania. Pentru a deschide iti trebuie un numar de inregistrare luat de la primaria de care aparti (din localitatea din Germania), cartea de identitate sau pasaportul, dovada de inregistrare unde vei locui, fisa de salariu de la angajator (aceasta fisa, anumite banci o cer).

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar tu unde lucrezi?

| Catrice a răspuns:

Nu știm noi ce știe el.

| Lukasssz a răspuns:

De unde vrei sa stim noi asta? intreaba-l pe el.

| Zuzu1991 a răspuns:

Si tu unde lucrezi de fapt?!?

| DascaluIoan a răspuns:

Ia dă-mi numărul lui de telefon ca să îl sun să îl întreb.
Apoi îți scriu aici ce a zis.