| TilaTequila a întrebat:

Mi-ar placea sa merg la Facultatea de Relatii internationale si studii europene. Ce inveti mai exact in cadrul ei si dupa terminarea ei, in ce domeniu as putea profesa? Dar cea de Comunicare si relatii publice?

Răspuns Câştigător
| DenisaOana a răspuns:

Eu sunt anul 2 la Relatii internationale si studii europene, in legatura cu materiile de pana acum ti-as putea spune ca au "legatura" cu: filosofie, istorie, politica. Ca exemple de materii ti-as putea spune: Introducere in relatii internationale, Institutii si organizatii politice, Ideologii politice, Teoria relatiilor internationale, Teorii politice contemporane, Drept international, Administratie publica, Politica externa si diplomatie, Comunicare politica, Introducere in studii europene, Introducere in stiinte politice etc. Iar in legatura cu domeniile in care ai putea activa as putea spune in Organizatii non-guvernamentale (ONG), in institutii politice din Romania sau UE etc. Ce universitate ai vrea sa urmezi?

| TilaTequila explică (pentru DenisaOana):

Mi-ar placea Universitatea de Vest. Eu sunt la un profil de stinte ale naturii, nu am nicio legatura cu materiile de profil si nici cu istoria nu cochetez, dar cred ca daca mi-as da silinta as reusi sa invat. Mi-ar placea ceva care are legatura cu romana, engleza...chestii la care trebuie sa vorbesti, in general laughing

| DenisaOana a răspuns (pentru TilaTequila):

Pai si eu sunt tot la Universitatea de Vest si eu am terminat matematica-informatica laughing Pai la specializarea asta cam trebuie sa vorbesti si sa iti formezi un vocabular specific, te asigur ca ai multe lucruri noi de invatat. Mie imi place!

| TilaTequila explică (pentru DenisaOana):

Multumesc din suflet! Acum sunt clasa a11a si incerc sa-mi fac cateva idei. Mai am de trecut un hop: bacul laughing si timisoara viiiin laughing

| DenisaOana a răspuns (pentru TilaTequila):

Eee lasa ca iei bacul! big grin Si spor la invatat pana atunci!