| Lamasanu a întrebat:

Noi avem acum ambasador in Republica Moldova?

Răspuns Câştigător
| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Intrebarea este formulat intr-un fel foarte dubios, sincer.

Orice stat suveran cu recunoastere internationala si membru ONU evident ca are ambasador.

1) Avand in vedere ca Romania are ambasada in Rep. Moldova, si Rep. Moldova are ambasada in Romania, iar relatiile bilaterale sunt bune, ce te determina sa pui astfel de intrebari.

2) Daca esti din Moldova, evident ca exista ambasadori. Doar sunteti membru ONU, nu ca Transnistria spre exemplu care nu are nici recunoastere internationala, nici ambasade sau consulate.

3 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Da,avem.

Răspuns utilizator avertizat
| StanescuLata a răspuns:

Da, vine in fiecare saptamana in spatele caminelor din Iasi si vinde tutun, punga de golden virginia galben 25 lei - 50g!