| ioana3432B a întrebat:

Nu de curând mi-am cumpărat o tabletă, ipad Pro, am cumpărat-o deoarece vreau să fac artă digitală pe ea, chiar m-am înscris și la un curs online de desen digital pentru că vreau să avansez. Întrebarea mea este... Cum ar trebui să procedez după? Chiar mi-aș dori să muncesc în domeniul acesta(orice domeniu dar să fie asociat cu desenul). Dacă cineva are sfaturi și idei despre cum ar trebui să procedez vă rog să scrieți mai jos. P.s. poza mea de profil e un desen făcut de mine.

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Ce frumos desenezi! Foarte bine, bravo! Exerseaza mult si pe teme diverse, fa-ti un portofoliu bun cu mai multe desene reusite, fa-ti cont pe diverse platforme etc (dribbble etc). Poti sa faci diverse proiecte pentru anumite firme (freelancing), in general sunt platite, plus ca castigi (scuze) si experienta. Iti faci un CV (si un portofoliu), mergi la diverse firme si aplici pentru diverse job-uri. (asta daca nu vrei sa faci o facultate legata de arta, ci doar sa te angajezi in domeniu)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, foarte multe exercițiu.
Realizează câteva desene bune spre foarte bune în maniere diferite.
Fă-ți un profil pe Fiverr sau site-uri asemănătoare pentru a primi comenzi.