| numesiprenume0 a întrebat:

Nu îmi amintesc la ce ora trebuie să mă prezint la un interviu, chiar daca am discutat cu cineva cu o zi în urmă. Cum pot afla? Ce întrebare pot pune pentru a nu face o impresie greșită? Ofer funda!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Nu îmi amintesc la ce ora trebuie să mă prezint la un interviu"

las-o baltă, se pare că te doare la patină de jobul ăla

| numesiprenume0 explică (pentru sierra1):

Am și altceva de făcut, daca a sunat într-un moment nepotrivit ce pot sa fac?

| sierra1 a răspuns (pentru numesiprenume0):

" numesiprenume0 : Am și altceva de făcut"

exact ce spuneam, fă altceva

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îi suni și-i întrebi. Te scuzi frumos, le spui că ai fost atât de emoționat si ai omis ora. Și-i rogi să ți-o transmită, pe motiv că nu vrei să întârzii. Ai grijă la tonul cu care le vorbești.

| Frank51 a răspuns:

Nu reprezintă o problemă situația dată. Suni și întrebi data și ora interviului, nu trebuie să specifici motiv.

| CristinaBabu11321 a răspuns:

Incearca sa reprogramezi
"a intervenit ceva si nu mai poti la ora stabilita initial" si ceri o alta ora. merge?