| denysuk95_2868 a întrebat:

Nu stiti cum e la mate-info? happy as vrea sa merg dar imi e frica d c am auzit... ce ziceti? o fi asa? sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna denysuk! eu am trecut prin "experienta" mate-info, numai ca eu chiar nu acolo am vrut sa merg, in fine.aici depinde ce fel de profesori vei avea...eu una am dat de niste profesori si de o diriga foarte naspa. dar ti-am zis depinde de liceu si de profesori.mate-info e pentru cei care chiar le place asa ceva, se descurca si le merge mintea.eu una acum m-am transferat la o cls de ss. e mult mai usor dar cel mai mult imi lipsesc colegii[bine ca mi-am luat unul dupa minehee hee]vorbeste cu cei de la liceul la care vrei sa te duci, cu cei de la mate info.intreaba de profesori. sper ca macar putin sa-ti fi fost de ajutor. te pup, ai grija de tine*

4 răspunsuri:
| scarly86 a răspuns:

Nu ai nici un motiv de teama, eu am terminat mate-info intensiv si am facut intr-adevar multe ore pe saptamana de mate si de info si nu trebuie sa fii un geniu sa termini un astfel de profil.personal, am fost buna la mate, dar informatica nu mi a placut datorita profesorului, dar am stiut sa ma strecor si iata ma.mai stiu un prieten ce o terminat acelasi profil caruia nu i a placut deloc matematica, a avut 5 pe linie, dar tot a terminat cu o medie buna pentru ca era bun la celelalte materii.in plus, dupa ce termini, poti sa dai cam la ce orice facultate pentru ca stii deja sa sintetizezi, cum sa gandesti si vei avea deci minim doua avantaje fata de colegii de la filologie.eu anul asta termin facultatea de farmacie si recunosc ca m a ajutat mult liceul facut pentru a sti cum sa invat repede, intr un timp scurt, in sesiune.bafta!

| cosima11 a răspuns:

Buna. daca te descurci la mate si info si iti si place mergi linistita. faza e ca trebuie sa ai si un prof care sa iti explice pe masura.si mai naspa e ca la mate info ii matematica m1 care e foarte grea si in variante si peste tot. dar repet, daca te descurci si simti ca esti pregatota sa faci cate 5-6 ore de mate pe saptamana, e ok tongue
si la informatica, iarasi e greu.ca ai de rezolvat probleme in Pascal si multe multe altele care mie mi se par total fara inteles si cu niciun beneficiu:p

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Eu sunt la mate info sunt in a11a, nu e asa greu, fata de alt profil gen turism care e mult de tocit

| Silviu_7167 a răspuns:

Eu sunt la mate-info. happy Poate pentru prima data iti va fi oarecum greu, insa daca inveti va fi bine. Profil mai bun ca asta nu este big grin.