| Carmina101 a întrebat:

Nu stiu pe ce domeniu sa merg dupa terminarea liceului: medicina sau IT? Ma puteti ajuta cu o parere?

Răspuns Câştigător
| Damonana a răspuns:

Sincer, ti.as sugera IT, daca te pricepi, pentru ca chiar se plateste bine. Medicina daca vrei sa faci, iti recomand sa pleci in strainatate pentru ca in tara sunt salarii mizerabile si nu merita.
Acuma depinde de tine de ce vrei sa faci cu viata ta si ce crezi ca te.ar face fericita.
Multa bafta:*

6 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Se castiga mai bine in IT, in medicina castigi bine dar in afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce iti place mai mult sau care dintre cele doua te atrage mai tare? Asa ar trebui sa actionezi. Nu alege calea usoara doar pentru ca e usoara. Alege calea care-ti place, chiar daca e grea. happy

| AnaBejenaru a răspuns:

Ce te pasioneaza mai mult? medicina, sau it?
Fa ceea ce iti spune inima, alege dupa instinct.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Daca iti place mai mult informatica, matematica si fizica atunci mergi spre IT, daca iti place chimia si biologia atunci mergi spre medicina. Dupa parerea mea iti recomand sa mergi spre IT pentru ca facultatea dureaza mai putin si se plateste mai bine.

| IvanAdrian1999 a răspuns:

Dintre medicina si IT as alege IT pentru ca facultatea dureaza mai putin cu cativa ani iar salariul este mai mare... Acum depinde ce0ti place mai mult.

| Iulian231 a răspuns:

Daca vei alege ceva ce nu te atrage, nici nu vei invata, iar ca sa practici pe urma, iar nu vei dori, pune foarte bine ordine in ganduri, vezi ce-ti place si alege ceva ce te atrage, altfel, o sa stai si la 20 de ani cu gandul la ce ai putea face in viata.