| DrunkenIrish a întrebat:

Nu sunt sigur daca sa merg pe medicina militara sau generala si doream sa va intreb daca este posibil sa ma inscriu pentru ambele.De exemplu eu voi merge la Bucuresti, probele sportive sunt inainte de proba la medicina general.In caz ca pic proba sportiva, este posibil sa dau la medicina generala dupa?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

As zice sa depui dosar la ambele specializari ca sa fii sigur. Inscrierile cred ca se termina inainte de aflarea rezultatelor de la proba sportiva.

| alex15ccc a răspuns:

Da, este posibil, dar ai grija sa nu se suprapuna probele

| DrunkenIrish explică (pentru alex15ccc):

Pai proba sportiva nu se suprapune cu nimic, dar examenul de medicina militara si generala se suprapun.

| alex15ccc a răspuns (pentru DrunkenIrish):

Atunci trebuie sa faci o alegere, trebuie sa te gandesti bine si la dezavantajele medicinei mililare (care sunt destule).