| Mascman a întrebat:

O intrebare pentru baieti cu greutate.
Cand mergi sa lucri intr-un domeniu in care sa folosesti multa forta ca incepator o sa te puna la ce ii mai greu ca pana a 2a zi sa nu mai te poti ridica din pat?
Tin sa specific ca incepator sa nu aibe rezistenta sau forta fizica.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca nu le pasa daca poti sau nu sa ridici, odata ce esti angajat pe acea munca sa o executi.
Nu te astepata nimeni sa te acomodezi tu cu greutatile, ori poti ridica, ori iti dai demisia si mergi acolo unde se munceste cu perne de puf.
Trecui printr-o experinta trista si imi aduc si azi aminte fiind in practica, ca nu le pasau ca suntem fete si caram greutati de aproape 2ori ori mai grele ca noi.

| omaniparmeum a răspuns:

Nu știu să-ți răspund, dar problema asta n-ar avea-o doar cei cu greutate, în situația asta. Sunt mulți foarte slabi cărora le-ar fi la fel de greu.

| Mascman explică (pentru omaniparmeum):

Ai dreptate dar te rog mai detaliaza

| omaniparmeum a răspuns (pentru Mascman):

Păi fie că ești slab sau gras, îți e greu la început pentru că nu ai antrenament, poate nici îndemânare, lucruri care se capătă odată cu experiența. Nu mă pricep, sincer, să-ți răspund că nu le am prea tare cu munca fizică și sportul, din păcate.