| sorina_lupus a întrebat:

O persoana la 49 de ani cu o conditie fizica foarte buna se mai poate angaja undeva in cadrul armatei, politiei? Stiu ca ei ies oricum la pensie mai repede, dar persoana in cauza are o conditie mai buna decat a multor tineri.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mearga la centrul de recrutare din judet. Acolo sunt ofiteri care il vor informa exact ce posibilitati are. Dar iti spun din start ca la armata baremele medicale sunt mult mai stricte, trebuie o sanatate tun. La politie e ceva mai usor de intrat.
Nu conteaza doar conditia fizica cat si varsta, starea de sanatate. Poti sa ai conditie fizica foarte buna dar sa nu vezi bine cu un ochi si esti picat din start. Sau sa ai alte probleme medicale. Cei de la centrul de recrutare ii spun direct ce sanse are, daca mai are la varsta asta.