| Bia9718 a întrebat:

Omenirea a dispărut. Cum fac sa numai fiu sufletista și sa am cei 7 ani de acasă?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Tu de ce planeta vorbesti? Care-i aceea unde a disparut omenirea?
2. Ignora-i pe toti cei care te fac sa te simti inconfortabil sau te jignesc.

| Fatamuntilor a răspuns:

Poate ai vrut sa spui,,omenia a disparut''
Poti fi mai sufletista ajutand cum poti si cand poti!
ex vezi un cersetor in fata magazinului unde iti faci cumparaturi? cumperi o paine in plus si i-o oferi.
Vezi un copil amarat? ii dai ceva la ce stii ca ar ravni un copil,poate chiar o jucarie.
Ai hainute care nu iti mai vin,dar care sunt bine intretinute? le speli, le pui intr-o sacosa si intrebi la biserica din cartier daca cineva are nevoie.
,, Cei sapte ani de acaasa''' se invata in cei sapte ani din viata dar regulile ar fi
Folosirea cuvintelor magice,, te rog '',, multumesc '',, scuze ''
Un comprtament corect in societate
E bine sa iti tii promisinile
Trebuie sa saluti cand te intalnesti pe cineva pe care cunosti
Bati la usa cand intri intr-o incapere

| Mopmop a răspuns:

Cauta sa te inconjori doar de oameni asemenea tie. Vezi o hiena in jurul tau? Da-i ignore instant. Valabil chiar daca este o ruda! Nu e timp de oameni josnuci in preajma ta.

| badpanda a răspuns:

"Omenirea a dispărut."
Esti sigura?
Deschide geamul si uita-te pe strada daca vezi pe cineva.
Daca vezi atunci deschide un dictionar.

| Bia9718 explică (pentru badpanda):

Omenia. Te face sa te simți mai bine?

| Salontanul a răspuns (pentru Bia9718):

Si de ce te superi ca te-a intrebat? Adica tu gresesti si altul este de vina? Tocmai ce vorbeai de omenie! Normal ca se simte mai bine ca a inteles logica propozitiei.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru badpanda):

Primavara trecuta pe perioada starii de urgenta nu prea vedeam oamenii! rolling on the floor

| fyp a răspuns (pentru badpanda):

laughing

| DenqOO a răspuns:

Nici nu stiu daca e ok sa renunti 100% si nici nu cred ca e indicat.
Doar trebuie sa te adaptezi intr-un fel la acei oameni nesimtiti, sa gasesti un mod de a trece peste sau de a pune intr-un mod ok piciorul in prag. Dar acestea nu se rezolva peste noapte, ci in luni, ani de experienta. Si poate cateva carti citite de psihologie, poate uneori trebuie sa le intelegi ca trec prin anumite suferinte si de aceea se comporta asa, de a vorbi cu alti sa avezi cum rezolvau ei incidetul respectiv sau chiar anumite tutoriale.

| stefiiii3 a răspuns:

Trebuie sa te autoeduci. Si eu sunt la fel si incerc sa ma schmbi. Fii nepasatoare cu persoane care vezi ca nu merita. Cei sapta ani de acasa trebuie sa ai oricum, asta te ajuta in societate. Poti sa numai fi sufletista, dar sa ai cei sapte ani de acasa.

| anon85 a răspuns:

Citeste max stirner, nietzsche, kaczynski si cioran
dupa asta intra pe 4chan si ramai pentru totdeauna acolo
sau nu fa nimic din ce am spus mai sus si ramai cu impresia ca lumea chiar e buna