| Iheartshoes a întrebat:

Pai... as vrea sa merg la Academia de Politie. Dar vreau sa stiu la ce profil trebuie sa dau(liceu) si din ce materii se da examenul de admitere la Academie. Multumeschappy Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| denisssa a răspuns:

Pai te poti duce pe orice profil, nu conteaza asta si din cate stiu eu dai examen la romana, engleza, istorie si nu stiu a fi alceva... Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

4 răspunsuri:
| sasha_2369 a răspuns:

Filologie. Filologia pune accent pe materiile care se dau la Academia de politie, si anume romana ( gramatica ), istorie si engleza/franceza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai profilul e de stiinte sociale si la examene e de romana istorie engleza si proba sportivahappy

| Zuzy_5820 a răspuns:

Nu conteaza in ce lik te ducihee hee poti sa te duci p oricare profiltongue nu au legatura una cu altahappy Baftahee hee

| Rallu_4953 a răspuns:

Eu ` acum am terminat cls` a 8a si maine sunt` m`a inscriu la liceu`. Si eu as vrea sa merg la Academia de politie si atunci` cred ` o sa aleg profilul de stiinte` sociale (uman). Sau poate inca nu stiu sigur dar poate merg la profilul de mate-info intensiv info, si atunci la facultate merg unde` vreau.