| adrianpop20000000000 a întrebat:

Parul lung este acceptat in cadrul politiei? Stiu ca pana acum nu era, dar e 2020...

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Nu exista nici o lege care sa interzica acest lucru. Eventuale recomandari sau ordine in acest sens date de institutii sau persoane din cadrul MAI sunt ilegale si neconstitutionale. E valabil si pentru barba, mustata, cioc sau tatuaje.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este acceptat parul lung.
Exista un standard si o uniforma in Politie si armata, fiind obligatorii.
Vrei par lung?
Alegeti alta meseria, ca asta este una rigida, unde nu se accepta hipioti.

| Mimi1232dh a răspuns (pentru Violleta2022):

Mătușa mea este polițista și are părul lung

| Silwian a răspuns (pentru Mimi1232dh):

Cred ca se referea la barbati! Cq doar nu o sa oblige femeile sa poarte parul scurt periuta!)))))))

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mimi1232dh):

Daca citeai mai bine, ai fii vazut ca, cel care a pus intrebarea "AdrianPop" este barbat, asadar intrebase pentru el, nu pentru o politista (femeie).

| sierra1 a răspuns:

Acum intri la liceu dar vrei să știi cum va fi peste "n" ani?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici în Două zeci două zeci nu era.

| Sofer a răspuns:

Nu cred este vreo lege sa interzică asta. Dacă vorbeam de armata acolo trebuie sa fi tuns.

| JicaContra a răspuns:

Nope, si nu cred ca va fi acceptat, vreodata
piulitistii trebuie sa arate cat de cat standard, nu sa fie o banda de hippioti/punks

| morfeo a răspuns:

Sa speram ca nu

| Mimi1232dh a răspuns:

Depinde ce fel de polițista vrei sa devii. Mătușa mea este polițista și are părul lung dar ea lucrează la birou.