| BarackzObama a întrebat:

Pe ce baza sunt recrutați cei de la SIAS?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe baza muschilor la creier.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În România se numesc FOS, Forțele pentru Operații Speciale.
Sunt recrutați pentru școală, selectați pe baza analizelor medicale, a testelor sportive și psihologice.
https://armed.mapn.ro/......le-2493-25

| BarackzObama explică (pentru sadrian46):

Si ce studii trebuie am?

| sadrian46 a răspuns (pentru BarackzObama):

Liceul. Dacă ai liceul militar, șanse mai mari un pic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primele sunt probele medicale. Au niste bareme foarte stricte. Daca nu treci vizita medicala nu te baga in celelalte probe. Apoi dai probe sportive, dure si ele. Se mai da psihologicul, cultura generala, etc. Testele per total pot dura cateva luni. Cu cat pozitia este mai serioasa cu atat probele sunt mai exigente. Ii cerne foarte repede si raman foarte putini pana si dupa vizita medicala. Te verifica si la dinti, semne din nastere etc. La fortele speciale este aproape la fel de strict ca la aviatie. Vedere perfecta, stare fizica foarte foarte buna. Foarte putini trec. Nu se merge pe pile ci pe ce poti face fizic si psihic. Sa te duca capul si corpul sa fie in forma cat de buna.

| BarackzObama explică (pentru anonim_4396):

Si ce studii trebuie urmate?