| riki10004 a întrebat:

Pe piata muncii in 3-4 ani care credeti ca vor fii cele mai cautate meserii? Trebuie sa-mi aleg o facultate si vreau niste sfaturi in privinta asta? Ce se cauta? Ce se plateste bine?
Multumesc.

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cam aceleasi care sunt cautate si acum, nu prevad mari schimbari in urmatorii 3-4 ani. Cam tot ce tine de IT si internet, marketing si restul care sunt indispensabile de la medici, asistenti medicali, pana la soferi de diferite si electricieni/instalatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IT, tot ce tine de el, telecomunicatii atat gsm cat si cablu+internet, programare, te angajezi la orice firma daca stii bine spre foarte bine programare; electric, electronica aplicata; si apoi medic/asistent medical, armata, politie si etc.

| RainbowD a răspuns:

Salut, Doctorii şi inginerii (indiferent de specializare)
De doctori este nevoie, iar de ingineri la fel gen (IT Web designeri, arhitecti, arheologi, electricieni) cel putin, dupa mine astea sunt cele mai cautate meserii.

| Lina1993 a răspuns:

In domeniul IT se plateste extrem de bine si se cauta tot timpul job-uri.

| CTLN a răspuns:

Cele mai bune/cautate meserii care nu vor cadea niciodata sunt in urmatoarele domenii: armata, politie si IT! (din punctul meu de vedere) big grin