Întrebare recomandată | Sadop a întrebat:

Pentru a deveni programator de ce studii ai nevoie?
Ce Facultate?
Care este salariul minim al unui programator si unde se poate angaja?

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

O universitate in domeniu, precum Politehnica din Bucuresti, facultatea Automatica. Sigur, mai poti urma si cursuri de programare tinute de diferite firme din tara.
Invata bine Visual C++, dar poti incepe cu Visual Basic sau Delphi
Daca ai nevoie de tutoriale le iei pe Internet si de pe diferite CD-uri cu documentatii.
Se cistiga foarte bine. Sincer, nu am auzit de programator bun care sa nu cistige bine sau foarte bine.

Bafta mare!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci o facultate de profil gen Informatica sau Automatica si Calculatoare

salariu la angajare este cam de 1400-2000 ron, depinde si unde te angajezi.

| Iulian03 a răspuns:

Studii in IT
Facultatea de informari
2000 de lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
http://www.holdem.ro/......mator.html
Te pup!