Întrebare recomandată | DH_Ionut_2000 a întrebat:

Pentru a intra la o academie de politie/jandarmi ce profil e bine sa termini dintre Stiinte sociale SAU Filologie? : )

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cele 2 profile sunt cam la fel de folositoare pentru admitere.

| HadesSs a răspuns:

Filologie iti recomand pentru ca o sa faci mai multa romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt sunt foarte bune.

| Ma3YaN1998 a răspuns:

Salutare!
La ambele profile se studiaza la fel de intens, romana, istoria cat si engleza. (Aceste 3 materii fiind cele folositoare la examenele Academiei Ministerului Afacerilor de Interne [politie/jandarmi/pompieri]).
Totusi iti recomand filologia, deoarece se studiaza mult mai intens aceste 3 materii.

Mult succes!

| DanielD18 a răspuns:

Filologie.Un prieten de al meu e la Jandarmi