| kanajambe a întrebat:

Pentru a lucra ca ospătar trebuie Sa am terminat liceul? Dar ca frizer?

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

10 clase sunt suficiente, trebuie doar sa faci cursurile pentru ospatar/frizer, care dureaza cateva luni, 6 daca nu ma insel.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu poti lucra, dar o sa vezi ca fara bac greu vei fi angajat

| neutrino a răspuns:

Un ospatar respectabil trebuie sa aiba macar liceul, iar ca simplu frizer, nu este obligatoriu. Grabeste-te insa, ca asa cum decurg lucrurile la noi, risti ca maine-poimaine sa ai nevoie de facultate pentru a obtine un post de frizer!

| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca stii ce e ala cutit si furculita, merge!
Daca stii sa tunzi un om fara sa-l omori, ok si a doua!

Răspuns utilizator avertizat