| xbugs a întrebat:

Pentru admiterea la academia de polite trebuie efectuate analize la sange si urina. Ce parametri se cauta in aceste analize?
Sunt niste analize obisnuite?
Are cineva o poza cu rezultatele unor analize de genu?

1 răspuns:
| Satango a răspuns:

Bună!
Lista analizelor necesare de efectuat o primești la inspectorat, la începerea dosarului.
Dosarele medicale le faci în general la spitalele militare din zona de competență.
Da, sunt niște analize obișnuite. Tratează totul ca atare. Ce te îngrijorează? A trecut o mulțime de persoane prin această situație.
Acestea sunt de memorie, la analizele de sânge se testează, printre altele: nivelul creatininei, calciului, globulelor roșii și albe.
Multă baftă!