| Hello1233hello a întrebat:

Pentru cei care ați dat la UMF Timișoara-medicina generală, cum vi se pare examenul de admitere? Eu ma pregătesc acum pentru București și nu sunt foarte sigura pe mine și ma gândeam sa schimb pe umft. La examen se dau întrebări din cartea de grile a universității? Și cum este universitatea, vi se pare buna? Mulțumesc.

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Se dă examen de admitere din culegerile cu editura lor, chimie și biologie. Poți cumpăra online sau mergi personal la facultate.
E o facultate foarte bună și sper să rămână tot așa. Chiar se învață în România!