| Frank51 a întrebat:

Peste 4 zile am bacul la biologie, am invatat aproximativ 80% din materie, cam de nota 7, ma simt pregatit. Dar acum pur si simplu nu mai am chef sa deschid cartea... Nu pot sa invat nimic, nu stiu ce sa fac. Cum sa fac sa invat? Mai pot invata inca cel putin 10 ore, si asta m-ar ajuta enorm.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune niste muzica de concentrare, aprinde betisoare parfumate, mediteaza vreo 15 cm incercand sa iti cureti toate gandurile necurate, bea un ceai sau cafea si mananca ceva sanatos care sa iti ajute creierul si sa iti dea energie de invatat. sau fa niste sport vreo 10 minute ca sa iti treaca toti miscoricii si sa poti sta locului sa inveti. alte idei nu am. fii un invingator! Succes!

| LuciWv a răspuns:

Nu stiu cum este cu bacul, mai am mult pana acolo
Sfatul meu este sa dormi o ora, dupa te speli pe fata si incerci sa te apuci de invatat
happy

| PuFaRiNa007 a răspuns:

Sfatul meu e sa iei o pauza relaxeazate pune-ti gândurile in ordine happy
Găsește si alt mod de a invata.
Dupa care sa iti fie mai usor cauta ceea ce te intereseaza ca audio sau video pune-ti castile in urechi si asculta. Asa o sa fie mai diferit mai distractiv si o sa înveti mult mai usor. Eu de cele mai multe ori asa invat imi bag castile in urechi si merg sa ma plimb sau fac diverse prin casa si ma simt bine.
Bafta la Bac :*