| Winners10 a întrebat:

Pompier sau jandarm? Ce ati alege pentru o cariera?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Jandarm- bați resist# și îi gazezi cu praf de strănutat.
Pompier - salvezi vieți.
Deci pompier.
Iar ca pompier, nu ieși decât când arde ceva.
În rest stai în cazarmă și regulezi muște.
Să vină pompierii,
Să-mi stingă focul inimii.

| Winners10 explică (pentru sadrian46):

Ca si jandarm nu este doar agentul care sta in strada care bate oameni cum zici tu... sunt si alte structuri care nu faci ce faci in strada

| sadrian46 a răspuns (pentru Winners10):

Eu am dat un răspuns scurt.
Ambele sunt meserii onorabile.
Ai cerut o părere.

| Winners10 explică (pentru sadrian46):

Da... dar mentalitatea romanului este ca jandarmul doar sta si da bataie, gazeaza oamneii... la inundatii cine merge, pe infractori cine ii prinde + pot continua mult si bine cu exemplele

| sadrian46 a răspuns (pentru Winners10):

De acord, dar din nou, mi-ai cerut o părere, eu am spus părerea mea, dta alegi cum dorești.

| AlexandruSEV a răspuns:

Nu trebuie sa ne intrebi pe noi, e alegerea ta, tu vei trai cu meseria asta pentru tot restul vietii, nu noi, eu zic sa alegi ce-ti place, iar in cazul in care iti plac amandoua, fa pro si contra la fiecare si vezi unde e mai bine. La job trebuie sa te duci de placere nu in sila, putini inteleg chestia asta si ajung sa traieasca depresivi si nefericiti toata viata. Bafta!