| AdyAdy1234678 a întrebat:

Pompier sau Poliție ce meserie ar fi mai buna si de ce?

Răspuns Câştigător
| Alex955 a răspuns:

Care îți place ție și crezi ca te descurci aia e mai buna, nu poți fi pompier dacă nu îți place înălțimea sau acțiunile cu foc etc. Ști ce spun

| AdyAdy1234678 explică (pentru Alex955):

Am înțeles
Mulțumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce vrei, nu zic sa te faci polițist, ca dupa poate vrei pompier si asta ar fi din cauza mea ca ti-am îndrumat drumul gresit.Ambele sunt meserii importante in care trebuie sa te riști putin tu, pentru a salva alte vieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poti face si abia apoi ce iti place. Degeaba iti place daca nu esti in stare de meseria respectiva: )
Sa descarcerezi oameni dupa accident. Sa scoti oameni din flacari. Sa te uzi cu furtunul. Sa ai fum si praf in nas, gura, urechi. E o meserie murdara dar care trebuie facuta ca pompier.
La politie esti mai curat si ceva mai respectat. Si acolo ai bataie de cap cu toti indivizii ce vin si se plang ca si-a batut nu stiu cine pe nu stiu cine. Ca vecinu face galagie si sa mergi sa vezi ce e. Poate iti mai da si vecinu ala cateva peste cap daca e beat. Hoti, talhari, violatori, smecheri, nespalati, lucrezi cu o gramada de oameni in politie.
Depinde unde crezi ca rezisti si ce iti place.