| Angel977 a întrebat:

Pot pilota avioane ultrausoare daca am suflu sistolic?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai probleme cu plamanii sau inima, nu poti pilota sau sofa nici un fel de avioane, tancuri sau vapoare, fiindca admiterea intr-o academie Militara, de Politie, Aviatie sau maritima au reguli stricte si clare: numai oamenii perfect sanatosi sunt admisi!
Dar pentru a-ti satisface o placere, poti pilota orice avion de jucarie.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai voie dacă ai astfel de probleme medicale.
Vorbește cu medicul tău dacă ai dubii și cu siguranță îți va explica el tot.