| numesiprenume0 a întrebat:

Pot sa ma angajez ca asistent medical in spital daca sunt in ultimul an de postliceala? Am vazut ca se fac angajari fara concurs pe o perioada determinata sau chiar nedeterminata. Ofer funda pentru detalii!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa te angajeze in genunchi rugandu-se la tine pentru ca lipsa de personal e destul de mare. Culmea ar fi sa zica nu. Daca nu o sa ajunga ca UK - USA cu doctori africani in halat alb.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, te poti angaja ca infirmier sau femeie de servici, deoarece nu ai terminat cursul si nu ai inca diploma de asistent medical.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te angajează fără școală terminată. Este lege.

| Catrice a răspuns:

Poate da, poate nu. Poate doar cu pile și bani, poate nu.
Teoretic, te poți angaja după ce ai diploma. Practic, am văzut destule cazuri în care au fost angajate persoane chiar si din primul an.