| alexfab33 a întrebat:

Pot să mă angajez în domeniul IT chiar și fără facultate dacă am cunoștințe de programare?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, atata vreme cat timp ai cerificari si dimplome facand dovada ca esti bun si stii IT, ca altfel nu poti demonstra cunostintele pe care spui ca le ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti... diploma e doar un instrument de departajare iar facultatea e locul in care inveti bazele... asta nu inseamna ca nu poti invata bazele si pe cont propriu

| Alexul99 a răspuns:

Probabil ca da, poti incepe cu freelancing.
Acolo nimeni nu te intreba ce studii ai, important este sa rezolvi ceea ce `angajatorul` vrea.