| Ukaya a întrebat:

Pot sa ma angajez invatator la clasa 1 daca nu am bacul luat? La mine in sat nu prea sunt profesori sau invatatori si as fi bun ca imi plac copiii si materia aia o stiu si eu, nu cred ca am nevoie de bac ca sa ii invat sa scrie si sa citeasca si sa socoteasca.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara bacalaureat nu poti fi nici macar suplinitor, asa ca, daca ai terminat liceul, du-te si sustine examenul de bacalaureat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai parca ziceai: "Nu vreau sa mai aud de profesori si de scoli"?!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fara BAC nu ai nici o sansa.

| Werrich a răspuns:

"a-și fii bun". Da, chiar ai fi

| Mirel4412 a răspuns:

Intai invata tu sa scrii si dupa ii inveti pe altii.

| Rihanna20B a răspuns:

Nu pentru că profesorii, învățătorii și educatorii dau examene și nu te poți angaja așa deoarece dacă pici un examen s-a dus totul de râpă.

| spike22 a răspuns:

Mai stiu pe cineva caruia ii placeau copiii, poate ati fost colegi la "facultate" la Jilava.

| Ukaya explică (pentru spike22):

La bacau am fost eu 2 ani si 6 luni pentru faza cu masina

| Ciprian09 a răspuns (pentru Ukaya):

Îmi place ca ești mândru de tine, bravo tinere laughing