| MrFunky2 a întrebat:

Pot sa merg in armata daca am probleme cu vedearea, dar totusi port ochelari?

3 răspunsuri:
| Kinda a răspuns:

Da, dar o sa porti lentile de contact, oricum aceste lucruri le discuti atunci cand vrei sa mergi, te va informa armata.

| claaau a răspuns:

Daca ai dioprtii pana in +-2, 50 poti sa mergi dar va trebui sa ai toate actele de la doctorul tau oftalmolog si vei vi supus unu control mai amanuntit la ochii.
Daca ai peste +-2.50 iti va trebui derogare de la Bucuresti si mai multe controale pe la doctori si multa birocratie care pe mine unul m-a facut sa renunt. In ambele cazuri poti sa mergi cu ochelari.

| lupulSingle a răspuns:

Nu sunt foarte stricti...Si din cauza maselelor te refuza