| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa-mi gasesc un job pentru o luna? Credeti ca angajeaza cineva pentru o luna? M-am orientat la un supermarket, dar nu stiu daca ma vor angaja pentru o luna. Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca te duci si le spui ca vrei sa lucrezi doar pentru o luna nu o sa te angajeze nimeni niciodata.
Te duci frumos si te angajezi normal ca toata lumea, apoi daca vrei sa renunti iti dai demisia si gata dar nu vad rostul sa lucrezi doar o luna. In plus nu vei avea cine stie ce salariu in perioada aia.

| Freya1 a răspuns:

Mergi mai bine in part time.Ai un program flexibil si iti faci bani treptat cat sa ai de cheltuiala

| ivsk a răspuns:

Pai te angajezi și peste o luna îți dai demisia. Eu una asa as face.

| Țară111 a răspuns:

Bună, eu îți propun sa mergi sa vezi dacă te pot angaja pentru o lună pe timpul vacanței,. Îți propun sa te angajezi unde nu este sofisticat.