| GLONTUL a întrebat:

Poti sa devii inspector inspector ITP, daca termini inginerie mecanica?

Răspuns Câştigător
| GLONTUL explică:

Cand apare postul de Inspector ITP la concurs, va scrie si toate conditiile de inscriere pentru concurs si atunci vei vedea daca se cere experinta, sau nu, daca se cere spcializare pe un anume tip de masini, sau nu-i nevoie.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti, daca participi la consurs si esti foarte bun, ai sanse sa iei acea pozitie.

| GLONTUL explică (pentru Violleta2022):

Din ce am inteles, nu trebuie sa fie specializarea autovehicole rutiere?(inginer autovehicole rutiere)