| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa faci Academia de politie in strainatate ( daca da ce trebuie sa indeplinesc )? As vrea sa devin politist in Austria sau Marea Britanie si nu stiu ce trebuie facut!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ma insel in primul rand iti trebuie cetatenie pentru a practica o asemenea meserie

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti trebuie cetatenia tarii respective.Care de multe ori dureaza destul timp.

| awspam a răspuns:

In primul rand, cred ca ai nevoie de cetatenia din tara respectiva ca sa poti