| kaunis a întrebat:

Poti sa te transferi de la facultatea de medicina generala la facultatea de asistenta medicala si moase din cadrul aceleasi universitati(Carol Davila-Bucuresti)?
Facultatea de asistenta si moase are mai multe specializari.Cand se aleg acestea?

4 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

Da de ce vrei sa te mutisad? eu te intreb pentru ca si eu vreau sa dau la medicina si vreau sa aflu ce ma asteaptasad?

| deeeeeebora a răspuns:

Nu renunta! eu am inteles ca primii 2 ani sunt mai grei dupa aceea din anul 4 vei merge lap ractica si nu vei mai avea asa de mult de invatat.mult succes! mersi de raspuns(continua nu cumva sa regreti ca te-ai lasat)

| Mx3 a răspuns:

Da, cred ca poti. Invers ar fi mai greu. Trebuie sa vorbesti cu secretara. Esti anul I? Daca da, secretara ta se numeste doamna Irina si e foarte de treaba. E mai in varsta si se poarta cu tine extraordinar de dragut. Ea iti poate spune cu siguranta de ce ai nevoie ca sa te transferi. Bafta!

| kaunis explică:

Pentru ca am impresia ca nu fac fata.Este foarte foarte mult de invatat.si am inteles ca in anii mai mari este si mai greu.
Si ma gandesc si ce salarii mici au medicii dupa facultate.iar eu nu am o situatie financiara foarte ok si nu mi-ar placea ca la 30 de ani inca sa ma intretina parintii. Chiar nu stiu ce sa fac.Cred ca voi continua si semestrul viitor si voi incerca sa invat mai din timp, astfel incat sa-mi vina mai usor in sesiune...
Parca n-as vrea nici sa renunt insa mi-e teama sa nu-mi para rau mai tarziu.