| utilizator001 a întrebat:

Povestea mea... Anul trecut am dat bacalaureatul, iar viata mea s-a terminat aici. In toti acei ani de scoala, tot ce voiam era sa obtin diploma, fara sa ma gandesc ce va fi dupa. Asa am si facut, am obtinut diploma, iar dupa aproape un an de atunci(in prezent) tot nu m-am hotarat. M-am inscris asadar la o scoala dupa ce am dat bacul pentru a nu pierde 1 an, dar am realizat ca nu ma caracterizeaza, asa ca tot am pierdut un an si de hotarat nu m-am hotarat. Ma gandesc sa renunt la aceasta scoala si sa nu mai incep alta cu durata mai mare de maxim 1 pana la 2 ani, sau daca as putea gasi ceva fara calificare, dar sansele sunt destul de slabe, stiu asta... si
Deci... Ma poate ajuta cineva sa ma hotarasc, un sfat, o indrumare, orice mi-ar folosi?
Ofer funda! crying

2 răspunsuri:
| Harlequin a răspuns:

Şi totuşi, ce iţi place să faci?

| maria123444 a răspuns:

Buna! Depinde si de ceea ce iti place tie, de ex daca ti ar placea sa fii cadru militar poti da la o academie militara, daca ti ar placea sa fii politist(a) poti urma la fel, o academie, sau o scoala de agenti de politie (scoala dureaza 2 ani). Gandeste-te cam ce meserie ti-ar placea, ce te reprezinta pe tine, imagineaza-ti ce te vezi facand peste 5 ani de ex.