| MilkaFriend a întrebat:

Profil uman, facultate it? Am sanse sa urmez o facultate de automatica si calculatoare daca am terminat un liceu de stiinte sociale? Am de gand sa stau un an intreg sa ma pregatec, oare pot recupera 4 ani de matematica pentru a trece admiterea?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Problema nu e admiterea, care de bine de rau nu e chiar un capat de lume. Problema se pune daca vei face fata celor 4 ani de facultate unde se vor face macar 4-5 cursuri serioase de matematica si multe altele de programare.

Personal mi se pare o idee proasta sa pierzi un an stand acasa