| HRMaria a întrebat:

Propria afacere (cofetarie,patiserie), inginer tehnolog intr o fabrica sau inspector produse alimentare? care este mai banoasa si care sunt calitatile si defectele, cateva pareri :*

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Inspector produse alimentare unde? Ca nu mai sunt posturi și dacă mai sunt 2-3 in toată țara se ocupa imediat pe pile, nu prinde un om de rând un post din asta.

Inginerul tehnolog nu lucrează numai in fabrica, se poate plia in orice domeniu și salariul diferă in funcție de angajator și de cât de bun ești, pornește de la 2000 lei și mai urca peste câțiva ani dar trebuie sa fii foarte deștept sa ajungi la 2000 euro pe luna.

Iar afacerea cu cofetăria sau patiseria e foarte complicata, poate da faliment pentru ca ar trebui sa o pui intr-o zona foarte buna ca sa mearga, pe unde trece multă lume (de ex la o gura de metrou) și chiriile sunt foarte mari, o sa fie un mare stres.