| anylol3 a întrebat:

Psihologii sunt bine platiti? Daca este cineva psiholog sa imi spuna big grin sau cei care stiti. Mi-ar placea foarte mult sa devin psiholog pentru ca imi place sa comunic si sa dau sfaturi.

2 răspunsuri:
| Fdstra a răspuns:

De ce eziti? Daca iti place psihologia, nu mai sta pe ganduri.Ai aptitudini de psiholog,asta fa si nu te interesa de bani,ei vor veni daca iti place ceea ce faci si te pregatestiwinking Degeaba devi,sa zicem,doctor sau programator sau mai stiu eu ce, si nu castigi nici acolo deoarece nu iti place si deci, nu te poti concentra.Fiecare castiga acolo unde isi face treba bine, daca crezi ca in psihologie te regasesti, mergi acolo.Sunt psihologi muritori de foame,sunt unii care au o viata modesta, dar frumoasa, sunt altii care castiga ENORM-nu exagerez.Tot asa e si cu avocatii, doctorii etc.Fa ceea ce iti place, restul vine de la sinebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihologii sunt platiti in fuctie de nr de pacienti( daca ai un cabinet particular). daca ai un post intr'o scoala sau ceva de genul acesta esti platit in functie de gradul care il ai. daca vrei bani mai multi da doctoratul in psihologie. happy. de curiozitate... cati ani ai?