| Skypee a întrebat:

Puteti sa imi spuneti ce sunt:
1) ofițer SSM
2) agent operativ
3) agent responsabil sector logistică
Si cu ce se ocupa, ce rol au ei?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe urma mi-am dat seama. Tu chiar vorbesti de armata sau ceva de la ministerul de interne. Atunci este Ofiter SSM doar ca ala este grupa functiei si se ocupa cu SSM. Adica nu poate fi subofiter, maistru militar, general sau amiral ci doar ofiter.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1.Nu exista in legislatia muncii Ofiter SSM. Acesta se numeste "Coordonator in domeniul sanatatii si securitatii muncii" si se ocupa cu verificarea sanatatii noilor angajati, protectia muncii si protectia contra incendiilor.
2.Agent operativ depinde in ce domeniu. La servicii secrete este un agent care este inca activ. Mai sunt agentii de paza de la penitenciare iar in domeniul economic este agent de vanzari.
3.Este un fel de gestionar care se ocupa cu gestionarea mijloacelor materiale de diferite tipuri: imbracaminte, alimente, etc.