| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Romana: 9,15
Matematica: 6,45
La capacitate sunt ok?

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mai poti plusa un pic la mate.

| Sn4k3 a răspuns:

Foarte slab, puteai de-un 11.

| ACTH a răspuns:

Inseamna ca esti prost de bubui.

| DevilRock a răspuns (pentru ACTH):

Dar tu te poți lăuda cu note mai mari la matematică?
Cred că tu ești prost pe lângă el.

| sunmetal11 a răspuns:

La romana esti boier, la mate trebuie sa treci de stadiul de ''paharnic'' desi..la ce note se iau la mate in ultimul timp...stai binisor sa zicem..hai,bafta si pune capul la contributie, nu burta pe carte!

| RedNightmare a răspuns:

Sunt in exact aceeasi situatie ca si tine, nu pot intelege matematica! Probabil e ceva genetic... Apropo, Eminescu avea 2 la mate

| RAY a răspuns (pentru RedNightmare):

Specialiştii arată că poetul avea vaste cunoştinţe în domeniul matematicii. "Poetului nu-i sunt străine nici fracţiile, „multiplicarea fracţiilor", fracţii echivalente, operaţii cu fracţii. El este preocupat de înţelegerea fenomenului matematic şi chiar a matematizării celor mai variate domenii ale activităţii umane. Referindu-se la numărul 1 spune că „cine a zis 1 a zis toată seria infinită a numerelor". Despre algebră spune că „Algebra n-a putut să se ivească decât după ce literele au fost descărcate de rolul de-a însemna numere concrete", precizează profesorii Marcela Boncescu şi Marian Teler în articolul "Matematica şi alte ştiinţe şi arte".

Citeste mai mult: adev.ro/pbficu

| Alfred0703 a răspuns (pentru RedNightmare):

Cand esti prost de bubui dai vina pe genetica.

| Ridiculiza a răspuns:

Da,esti ok