| MZc a întrebat:

S-a angajat cineva la magazinele de haine din mall? Eu tot aplic pe ejobs da nu ma contactează nimeni. De trei luni se tot reposteaza acelasi anunt. E vb de grupul Inditex(Zara, Bershka, Pull&bear, etc). Știe cineva de ce se întâmplă asa?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu ai vechime in domeniu nu te suna nimeni

| MZc explică (pentru mgtow):

Nu cere experienta

| mgtow a răspuns (pentru MZc):

Inseamna ca au prieteni care intra prin relatii.

| sierra1 a răspuns:

Se numește concurență aprigă: unii sunt mai interesanți (la cv) decât tine

| MZc explică (pentru sierra1):

Si daca si-au găsit candidații potriviti, de ce tot reposteaza anuntul de trei luni?!

| sierra1 a răspuns (pentru MZc):

Site-ul își face datoria cf contractuli dintre părți, d-aia

| RaduRobertRO a răspuns:

Nu au si numar de telefon? Intreaba si poate te lamuresc de ce nu raspund, eu cred ca poate nu corespunzi cerintelor lor. Sau poate e o problema la CV-ul tau.