| Anomim2025 a întrebat:

S-a întâmplat să plece un coleg de la muncă de la voi cu care ați legat prietenii? Cum ați trecut peste?

Răspuns Câştigător
| crud a răspuns:

M-am bucurat pentru el ca a plecat "la mai bine" si am pastrat legatura. Ne povestim micile necazuri si bucurii la telefon, sau pe Facebook, pentru ca a plecat in alta localitate.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Am pastrat legatura.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am păstrat prietenia prin întâlniri, email.

| Widiach a răspuns:

Pai depinde unde a plecat. Daca a parasit si orasul sau doar locul de munca unde v-ati imprietenit. Puteti sa iesiti in continuare daca e a doua varianta. Sa va vizitati. Chiar sa mai treaca pe la fostul sau loc de munca, pe la voi, cand are timp. Ca sa nu mai spun de telefon. Nimeni nu va opreste sa pastrati legatura.

| nomatters95 a răspuns:

Pastreaza legatura prin telefon, e-maill..Sunt multe metode. Daca a plecat undeva nu inseamna ca se rupe si prietenia.