| AndreiL42314312 a întrebat:

Saaalut, nu știu dacă am ales bine categoria, anul asta sustin examenul de clasa a 8 a și faza este că aș vrea să devin și fotbalist, însă faza este ca eu aș vrea să dau probe la o echipă din oraș și această echipă are în fiecare zi antrenament de la 7 de dimineață și trebuie să folosesc autobuzul însă părinții mi=au interzis deoarece trebuie să învăț ca să întru la un liceu bun și eu aș vrea să mă duc la echipa de fotbal dar nu știu ce să fac. Sunt mort după fotbal, îl iubesc, aș juca oricând, ce îmi ziceți să fac? Chiar nu știu ce să fac, eu sunt cam prost așa la școală și ar trebui să învăț însă am și o înclinare pentru fotbal

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Trebuie sa i ti termini școala macar 12 clase sa i si bacul, după aia mergi la fotbal, si inca ceva la fotbal trebuia sa te dea părintii cand avea i 7, 8 ani atunci te baga la un club de juniori, acum nu stiu daca vei face performanță cu fotbalul, cel mai bine tu axează te pe școală si lasa fotbalul, daca părintii tai nu te lasă ascultă i, ei stiu ce este mai bine pentru tine, esti minor si depinzi de părinti, fă tot ce poti sa termini școala 12 clase si vei vedea ca vei fi alt om cu diplomă de bac.

| Cduncfujndf a răspuns:

Liceul mai întâi, și după fotbalul. Crede-mă e mai bine așa.
Poți să cauți un liceu care are echipă de fotbal, și poți să joci acolo dacă vrei.