| claudiosuraj1 a întrebat:

Sal TPU, am 13 ani si as vrea sa ajung un actor la disney,daca sunt in romania cum as putea sa fac sa fiu dintr-un serial, disey au centre in europa? alti spun ca tre sa ai min16 ani, de exemplu cameron boyce avea 13-14 ani când a început sa filmeze.ce liceu si facultate sa urmez? stiu cat de cat engleza.ms dau funda.

11 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Te-ai gandit cati copii de acolo, care vorbesc perfect engleza si au, poate, si alte resurse decat ai tu, isi doresc asta?

| Gizăz a răspuns (pentru Kaℓi):

Sunt amuzanţi ăştia, jur. laughing Când eram mic voiam să mă fac astronaut. Dar până şi la vârsta aia ştiam, undeva în adâncul creierului, că e imposibil. Ăştia au a dracu' de încredere în ei. laughing

| Kaℓi a răspuns (pentru Gizăz):

Cred ca de vina sunt si textele alea motivationale sforaitoare, gen Coelho cu "daca iti doresti ceva cu adevarat, tot universul bla-bla"... cand vor infrunta viata reala, nu cea din carti sau de la tv, vor vedea ca universului ii pasa foarte putin de dorintele cuiva, oricui.
Da' eu ii doresc multa bafta! happy

| Gizăz a răspuns (pentru Kaℓi):

Apropo de Coelho. S-ar putea să îţi placă întrebarea asta. :))

http://www.tpu.ro/......e-etc-etc/

| Kaℓi a răspuns (pentru Gizăz):

big grin
Sunt de acord cu tine, aprioric! pentru ca nu am citit nimic de Osho, dintr-un fel de fronda cauzata de inflatia de citate din el...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trecem peste faptul ca trebuie sa stii la perfectie limba engleza (nu cat de cat ci perfect) si sa ai talent cu carul. Mai ai nevoie de resurse financiare serioase si experienta iar pana le capeti tu pe toate numai actor pentru dysney nu o sa mai fii

| Perseverance a răspuns:

Sa nu ii asculti pe,, realistii'' astia.
Centrele Disney sunt doar in America, in Europa nu exista Disney.

| LeviAckerman a răspuns:

E imposibil

| claudiosuraj1 explică:

Bun nu sunt centre in europa, dar ce liceu si facultate ar trebui sa urmez?

| ffyjjitfv a răspuns:

In primul rand Cameron Boyce avea in jur de 9 ani cand a devenit actor.Ii stiu toate filmele.
De obicei vedetele disney filmeaza la Holiwood.Deci ar trebui sa te muti in California sau New York.Ar trebui sa urmezi liceul de arta.Cu facultatea nu te pot ajuta nu stiu prea multe.
Dar iti spun ca sa fii actor nu e o meserie dar castigi multi bani.Si e foarte greu.In fine SUCCES!

| bleahmă12 a răspuns:

Păi de obicei dacă nu știi engleză nu poți face nimic ....apoi...trebuie să stai la Disney sau pe lângă...