| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare,
Spuneti-mi va rog, ca sofer de tir pe comunitate, ce limba sa pot vorbi si intelege?
Ce sa invat si in cat timp se poate invata?
E foarte greu sa nu te intelegi.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai google translate apoi faci semne cu strainii sa iti indice unde mergi cu camionul prin firma, asa fac multi care nu stiu engleza. Eu am invatat de mic engleza si mam descurcat, prin Franta ma chinuiam cu franceza aia sant incapatanati in rest prin alte firme din alte tari e mai convenabila engleza

Bula
| Bula a răspuns:

Prima data inscrie-te la un curs de engleza intensiv si obtine macar gradul B1 de atestare (conversational).
Cu engleza te poti descurca "universal", gasesti vorbitori peste tot.
La fel, poti invata si germana, italiana, spaniola, rusa (in functie de druurile pe care le faci).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai engleza, că de aia e limba de circulație internațională