| ILIoN a întrebat:

Sall. Ați dori sa lucrați vreodată ca librar? Dacă da, de ce?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oh, da! Cand intru intr-o librarie, sunt ca un copil intr-un magazin de jucarii. As citi in nestire. Cred ca nici n-as mai tine seama de ora inchiderii. Libraria mea ar fi non-stop.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu da, e o meserie liniștita. Depinde de persoana, dacă e una mai activa, mai dinamica, nu ar putea sa stea toată ziua intr-o librărie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa imi incep dimineata cu o cafea si o carte in mirosul ala frumos de hartie... ar fi misto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te deranjeaza sa stai in picioare 8 ore, sa fii tinut peste program si sa nu inveti absolut nimic util, meseria asta e pentru tine.

| kopli a răspuns:

Ca sa pot citi tooooaaata ziua fara sa-mi reproseze cineva ca "nu lucrez". big grin