| Cristi_Cryss_1997 a întrebat:

am o intrebare cine stie daca se castiga bine ca barman sau ospatar cat mai multe detalii sau ce curs sa fac dupa liceu sa iasa si cv mai multi bani laughing dau funda

6 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Am facut meseriile astea doua cam 6 ani
sunt avantaje dezavantaje la ambele
barmanul face bani dar nu comparativ cu un ospatar exista si exceptii depinde de locatie barmanul sta la bar ospatarul face KILOMETRI in a, bele situatii va exista o oaie neagra un client NEMULTUMIT cel putin unul si in ambele situatii trebuie sa fii calm sa accepti glumele lor care cateo data nau nu au nici un dumnezeulaughingsi te razi cam cat is de prostilaughingalti care te iau la misto ca barman cel mai mult am facut ciubuc cam vreo 9 milioane si ca ospatar vreo 600 euro /pe zi dar nu te gandi ca e usorlaughing)cel mai important e in meseriile astea COLECTIVUL care face tot

| Cristi_Cryss_1997 explică (pentru AdrenalinTm):

Pe bune atat ai facut bacsis? da-mi id tau sa mai vb big grin

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Cristi_Cryss_1997):

Be bune am facut bacsish /si cum s-ar zice in mare parte am mai vandut si pe sub manalaughing

| Cristi_Cryss_1997 explică (pentru AdrenalinTm):

Depinde si cati clienti aveai sau unde erai angajat... aveai multi clienti pe zi sau? big grin

| almirock a răspuns:

Ca ospătar salariul nu este foarte mare, dar dacă știi să îți faci meseria poți scoate mulți bani din bacșiș/tips. Cursuri poți face în cadrul postlicealelor bazate pe așa ceva. happy Spor!

| Cristi_Cryss_1997 explică:

Depinde si cati clienti aveai sau unde erai angajat...