| Vasilache_Ionut_1999 a întrebat:

Mai am putin si termin liceul si vreau sa ma inscriu la jandarmi.Ce ar trebui sa scriu in CV?

10 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Ca vrei sa pupi in fund sistemul corupt, spagarii, politicienii care te fura si pe tine si pe noi deopotriva, sa bati batranii in plina strada si sa faci burta mare pana la pensie.Asta poti sa scrii CV.

| ElSueno a răspuns:

Ai luat bacul? Ca fara el nu poti.

| Vasilache_Ionut_1999 explică (pentru ElSueno):

Pai daca mai am putin si temin liceul tu ce crezi?

| darrio2007 a răspuns (pentru Vasilache_Ionut_1999):

Deci,inca nu ai luat bacul.

| ElSueno a răspuns (pentru Vasilache_Ionut_1999):

Mai intai promoveaza-l si dupa te gandesti la DOSARUL DE ADMITERE, nu CV. Termini liceul, iei bacul, mergi la cea mai apropiata Scoala de Jandarmi (care se poate sa fie si la 400 km departare de tine), iti depui dosarul iar apoi incerci sa treci probele scrise si sportive, iar daca le treci vei studia 2 ani la o Scoala de Jandarmi, de abia dupa si daca vei promova aceasta scoala vei deveni jandarm.

Eu as zice sa mai astepti putin pana te maturizezi, ca din cate vad crezi ca totul este roz si frumos.

| HadesSs a răspuns (pentru ElSueno):

Poate sa se inscrie si pana ia bacul happy

| ElSueno a răspuns (pentru HadesSs):

Si cum pune diploma de bac in dosarul de admitere daca nu l-a dat inca? Bacul e obligatoriu pentru a te inscrie la scolile de politie.

| HadesSs a răspuns (pentru ElSueno):

Se da adeverinta de la secretariat pana obtine bacul happy

| seularts a răspuns:

Scrie si tu ca te pricepi sa dai cu batul dupa oameni si ca vrei bani pentru ata! happy

| Claxon987 a răspuns:

In general datele personale (adresa) daca ai permis de conducere (nu e cazul deocamdata dar pana o sa te inscrii poate il iei) studii absolvite, cursuri si alte aptitudini (daca ai facut ceva cursuri de informatica, sport de performanta sau ceva medalii si distinctii), daca ai facut alte activitati de voluntariat banuiesc ca nu ai fost angajat, limbi straine pe care le cunosti. Orice este important despre tine si vrei sa pui in valoare, asta poti sa scrii in general in CV. Scrisoarea de motivatie e altceva