| RorySan a întrebat:

Sall tuturor!
As avea o intrebare.un sfat mai exact
Sunt a 12..si ma gandesc ce facultate as vrea sa fac..sunt la un liceu care e specializat pe alimentatie si tursim. facem si economie, dar mai putin.dar ne invata cum sa fim un atreprenor etc

Si nu stiu la ce facultate sa dau.cel mai mult imi place ce e legat de afaceri..sa tin evidenta. ceva in genu asta..si am zis sa aleg dintre facultatea de economie si administrarea afacerilor ori ASE.dar sincer nu stiu..in plus nu am nici o pregatire..Credeti ca as avea vreo sansa?

Si daca am sansa si voi putea sa intru la facultatea care as vrea..nu stiu ce sa aleg dintre Iasi si Bucuresti.ori facultatea de economie si administrarea afacerilor din Iasi ori Facultatea de Administraţie şi Afaceri, Universitatea din Bucureşti.Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| PIPER23 a răspuns:

Daca ai dorinta sa ajungi sa lucrezi in acest domeniu, si esti pregatita sa inveti si sa muncesti suficient pentru asta, urmeaza'ti visul! Aplica la una din facultati. Cea din Bucuresti e foarte buna, spun asta avand o cunostinta acolo. Mult succes!